rulururu

post Co se děje? #13 – změny v IDL a příprava 0.6

2. května 2012 | Napsal: vain v 9:18

Teď už bych si opravdu nemohl dovolit nenapsat o novinkách, které se kolem Odamexu dějí. Je toho teď hodně. Ale hezky popořadě. Ralphis dnes vydal menší oznámení toho, co se dělo, děje a dít bude.

Verze 0.6 podle zákulisních informací měla vyjí během dubna, což se vzhledem k aktuálnímu datu nestalo a Odamex tým se rozhodl raději vydání posunou a doladit poslední chyby a případně přidat malé změny funkcionality. Kdo občas pročeše Odamex servery v, pro Američany lidské hodiny, zjistí, že se nic nenechalo náhodě a testuje se každý den o sto šest, jednoho takového klání v CTF jsem se zúčastnil i já (snad první hra od loňské PRE Session, no fakt mi to nejde =)). Tak jako tak, na to, že se hrálo na americkém serveru s pingem 160 to nebyl až takový porod.

Nadměrné testování CTF má svůj důvod, z Odamexu se má stát port pro International Doom League a organizátoři nechtějí nic ponechat náhodě, takže testují a chyby poctivě hlásí. Oficiální oznámení, pro tuto dost podstatnou změnu, si můžete přečíst na fóru IDL. To přináší i příležitost pro rozmach Odamexu jako takového, jelikož v IDL se vystřídalo přes 125 hráčů a plné servery mohou přitáhnout i další zvědavce prahnoucí po klasickém Doomu.

Ve vývoji jsou i nové wady. Jako nejzajímavější projekt se jeví tzv. Anthology CTF project, což má být sada klasických CTF map. Tohoto projektu se chytl HeX9109, takže jakékoliv dotazy, návrhy nebo připomínky směřujte na něj. Případně do fóra Odamexu sekce Maps, Wads and Mods.

Na závěr ještě zmíním probíhající akce jimiž jsou oficiální Odamex Nitro, zaměřené především pro americké hráče (koná se v sobotu, respektive v neděli ve dvě hodiny ráno našeho času a akce Odamex Thunder, jehož organizátorem je capodecima a tato akce je zaměřena na již evropské hráče každou neděli v 8 hodin večer. Více o Thunderu zde.

Žádné komentáře »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Leave a comment

ruldrurd
© ODAMEX™ designed by vain and Manc | 2007 - 2011
RSS novinek | RSS komentářů